
Ez a hét egy kicsit nekem a balesetes tacsi, Cápi körül forgott, hiszen átmenetileg hozzánk költözött, ahol nagyon gyorsan felvette a ritmust. Az ő fejlődéséről, illetve a hét további eseményeiről olvashatnak a legfrissebb blogomban.
Hétfő
Nem volt nyugodt éjszakánk. Reggel az első dolgunk a balesetes tacsi, egészségi állapotának ellenőrzése volt. A kiskutya, akit mi Cápának neveztünk el, túlélte az éjszakát. Bár felállni továbbra sem tud, az intenzív szemmozgás megszűnt, látszólag jobban érzi magát.
Minden jól felszerelt rendelőt kikerestünk, hogy minél hamarabb megvizsgálják. Végül dr. Sebő Ottó mellett döntöttünk, mert MR készüléke is van szükség esetére. Időpontot azonban csak délután 5 órára kaptunk, így Cápi a ma éjszakát biztosan nálunk tölti.
A menhelyre eközben Ásotthalomról két cserben hagyott kutyus érkezett, akik még nagyon fiatalok. Sülve-főve együtt voltak eddig, ugyanis volt gazdájuk. Ez az ember azonban rábízta őket egy ismerősére, mondván, neki dolga akadt. És ahogy az már annyiszor megtörtént, a kedves gazda úgy felszívódott, hogy többé nem is lehetett róla hallani. A telefont nem veszi fel, ki tudja hogy hová költözött. A kutyák pedig az ismerősre maradtak, aki csak átmenetileg tudta őket vállalni. Végül önkormányzati segítséggel kerültek a menhelyünkre.
Luca nyitott, barátságos, kedves kutya, aki egyáltalán nem volt megijedve az új helyzettől.

Brúnó Lucánál jóval tartózkodóbb, félősebb kutyus, de azon kívül, hogy minden új helyzetben megrémül, és kimerevedik, nem tesz semmit. Neki bizonyára hosszabb idő lesz nálunk feloldódni.

Délutánra Cápi állapota sokat javult, már néhány bizonytalan lépést is tudott tenni. Nagyon aggasztó, hogy egyáltalán nincs vizelete, de sokat várunk a délutáni vizsgálattól.
A rendelőben megvizsgálták őt, és megbeszéltük a további teendőket. Mivel a fizikai vizsgálatok nagyon kedvező eredményeket mutattak, így nem tartották indokoltnak a műszeres vizsgálatokat. Egyelőre sok pihenésre van szüksége, és gyógyszert kell szednie.

Szerencsére otthon Cápi rögtön feltalálta magát, bár az idő volt, amíg megszokta, hogy a járólap nem fogja bántani. Jó hír, hogy a fű rögtön meghozta az ihletet, így vizelete is volt.
Kedd
Az éjszakát, és a délelőttöt Cápi pihenéssel töltötte, de elfogadott ételt is. Pisilni kijár a kertbe, teljesen szobatiszta. Utána viszont szalad be, és lefekszik a helyére. Járása ugyan még ingatag, de ég és föld ahhoz képest, ahogy vasárnap érezte magát.
Az viszont szembetűnő, hogy mennyire ragaszkodó már most is. Estére már annyival jobban volt, hogy kiköltözött a konyhába aludni. Az itthon a kutyusaimba, Sziporkába és Csuporkába szabályosan beleszeretett, mindenhová követi őket.

Szerda
Ma dr. Farkas Attilát vártuk a menhelyre, hogy a heti vakcinázást elvégezze. Most 9 veszettségi oltást, 4 kombinált oltást, 2 mikrochipet, 5 veszettségi-kombinált oltást, valamint 3 kennelköhögés elleni vakcinát osztott ki.
Csütörtök
Tofu kutyánk gazdija, aki mint kiderült pár nap után lépett le új otthonából. A gazdinak már volt oltási könyve egy parvó elleni oltással, illetve temérdek képe a kutyusról. Így Tofu ma veszettségi oltással, mikrochippel visszakerült az eredeti tulajdonoshoz. Felhívtuk a figyelmét rá, hogy érdemes az oltási programot folytatni, noha a kombinált vakcina nem kötelező, rengeteg kórokozó ellen védelmet nyújt.
Az időjárás kedvezett nekünk, így dr. Tímár Endréhez hat kutyussal tudtunk elindulni ivartalanításra.
Mini Zsömi, Foltos, Muki, Muci és Gyöngyike voltak soron ez alkalommal.
Muki emlőjét is megvizsgálták. Lehetséges hogy gyulladásban van, de nem kizárt a kezdődő daganat sem, egyelőre figyelni kell, pár hónap múlva pedig megbeszéljük a továbbiakat.
Foltos ivartalanítása komplikálódott, ugyanis rejtett heréje volt, így egy kicsit hosszabb lett a műtét, illetve gallért is kapott.
Gyöngyike és Muki pedig már a nyári frizurában ment ivartalanításra, hiszen kozmetikusunk, Vanda a múlt héten megszépítette őket. Íme a lányok:


Cápi ma jött velem munkába, de a műszak végén ő is hazajön velem, hogy tudjunk reagálni az esetleges komplikációkra, aminek szerencsére a valószínűsége minden nappal erősen csökken. Jelentem, hogy már észrevétlenül beköltözött a hálószobába a Csuporkáék bújózsákjába, amit egyébként csak ritkán használnak Csuporkáék, hiszen az ágyban alszanak...
Ivartalanítás Mini, Zsömi, Foltos, Muci, Muki, Gyöngyike. plusz fogászat. Muki emlője lehet később gond.
Péntek
Foltos nem bízta magát a véletlenre, reggelre ripityára törte a gallérját, így újat kellett rá feltenni.
Szombat és Vasárnap
Foltos ma reggelre is alakított, immár a harmadik gallérját semmisíti meg saját magán. Ráadásul visszafogottabban is viselkedik, mint ahogy tőle megszokhattuk, hétfőn újra konzultálunk az orvossal, aki ivartalanította.
Négy kölyökkutya érkezett a gondozásunkba, akik nem várt szaporulatok voltak. Az anyakutya az ivartalanítási akciónknak köszönhetően már túl van az ivartalanításon. Sok kölyöknek találtak új befogadót, négyen viszont hozzánk kerültek. A teljesség igénye nélkül mutatok fotót a kicsikről, akik gazdit keresnek az oltási programjuk végén.

Köszönjük a 180 mentett kutyus nevében, hogy ismét velünk tartottak! Hamarosan jelentkezünk a legfrissebb menhelyi hírekkel.
Linda
Hozzászólások